iranbaz
21 آذر 1401 - 18:22

دستگیری عاملان تیراندازی به سمت ماموران انتظامی در دره شهر

ایلام-فرمانده انتظامی استان ایلام از دستگیری عاملان تیراندازی چند روزگذشته به یکی از ماموران انتظامی شهرستان دره شهر در میدان ماداکتو این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار دلاور القاصی مهر عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع تیراندازی با سلاح جنگی درچند روز گذشته به سمت واحد گشت پاسگاه انتظامی ارمو و مجروحیت یکی از ماموران در میدان ماداکتو دره شهر، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با تلاش شبانه روزی ماموران انتظامی در چند روز گذشته علیرغم شناسایی متهم اصلی و محل اختفای وی تلاش جهت روشن شدن دیگر زاویای تیراندازی با دستور کار شناسایی دیگرهمدستان احتمالی متهم با تشکیل تیم ویژه‌ای ادامه یافت.

این مقام انتظامی اضافه کرد: پس بررسی‌های اطلاعاتی مشخص شد علاوه بر عامل تیرانداز تعداد سه نفر دیگر که به نوعی در تهیه، تدارک و فراری دادن متهم دست داشته‌اند که ماموران انتظامی پس از هماهنگی‌های قضائی و در یک عملیات ضربتی و بازرسی همزمان از محل اختفاء متهمان موفق شدند علاوه بر دستگیری عامل اصلی تیراندازی سایر همدستان متهم را دستگیر و از آنان یک قبضه سلاح کلاشینکف تاشو را کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: در تحقیقات اولیه از متهمان، علت و انگیزه تیراندازی به سمت مامورین، را تحت تاثیر قرار گرفتن در فضای مجازی و تبلیغات رسانه‌های معاند عنوان که پس از تکمیل پرونده، متهمان جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دره شهر معرفی و از آن طریق برخورد قضایی متناسب با میزان مشارکت در ارتکاب جرم صورت گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 906788